Baiba Vanaga

Veseli!
Esmu mākslu terapeite ar specializāciju mūzikas terapijā, veselības aprūpes maģistrs. CV_B_Vanaga_2022-1.pdf
  • Pēc pirmās izglītības esmu mūzikas pedagogs, paralēli dēvēju sevi arī par latviskās dzīvesziņas praktiķi - spēlēju un skanu dzīves godos, vadu sievu apļus, dziedinošus skaņu apļus un relaksācijas sesijas/meditācijas, izmantojot skaņu, balsi un vadu arī gadskārtu ritam atbilstošus dziedāšanas vakarus domubiedru lokā, vadu terapeitiskas muzicēšanas meistardarbnīcas uzņēmumiem un komandām.
  • Skaņu dziedinājuma prakses un vibroakustisko skaņu masāžu ar Tibetas skaņu bļodām esmu apguvusi pie meistariem Nepālā, Latvijā un Lietuvā. Dabīgi rezonējošas stīgu skaņu gultas spēles tehnikas un skaņu dziedinājuma metodes esmu apguvusi pie nagual šamaņa, dziednieka un mūzikas terapeita Itālijā un Meksikā.
  • Balss atvēršanas un elpošanas prakses apguvu pie Latvijas, Baltkrievu, Krievu un Austrāļu skolotājiem. 
  • Pirms kļuvu par mūzikas terapeiti, esmu guvusi pieredzi izklaides industrijā strādājot mūzikas izdevniecībā (mārketings, projektu vadība),  piedaloties muzikālu TV šovu veidošanā, kā arī piedaloties dažādos muzikālos projektos un koncertos kā fona un solo dziedātājai.
Skaņu istaba ir manis veidota un auklēta vide, kas savas mājas atradusi Valmieras pilsētā. Man svarīgi, ka ikviens, kurš ienāk Skaņu istabā, izjūt un pārliecinās, ka šī ir muzikāli terapeitiska vide, kur atgriezties veselumā. Skaņu istaba ir mana muzikāli radošā un terapeitiskā izpausme, kur daru savas sirds lietas.

Kā mūzikas terapeite strādāju sociālās rehabilitācijas pakalpojumā Rīgā. Lai popularizētu mūzikas terapiju un iepazīstinātu ar mūzikas dziedinošo spēku, labprāt atsaucos sadarbībai dažādu projektu, pakalpojumu, konferenču un nometņu ietvaros lasot lekcijas, vadot meistarklases un meistardarbīcas uzņēmumiem, komandām. 

Pārsvarā strādāju ar pieaugušajiem, taču kompetences ietvaros atsaucos arī darbam ar pusaudžiem un bērniem. Esmu pārliecināta, ka mūzika spēj dziedināt dvēseli, atgriezt veselumā un atvieglot ciešanu brīžus, kā arī esmu pārliecinājusies, ka mūzika ir lielisks instruments gan rehabilitācijā, gan personīgā izaugsmē un labizjūtas veicināšanā.

Ļaudīm, kas meklē nodarbes dvēselei, pašpalīdzības tehnikas labizjūtas veicināšanai vai vēlas uzlabot dzīves kvalitāti, piedāvāju apgūt kokles spēli, iepazīt sevi terapeitiskajā dziedāšanā, atjaunoties un mazināt trauksmi relaksācijas sesijās/meditācijās vai individuālā mūzikas terapijā.
Darbā izmantoju integratīvi eklektisku pieeju, kas galvenokārt ietver apzinātu klātesamību un katram klientam piemērotas metodes izvēli saskaņā ar terapeitiskiem mērķiem. Uzskatu, ka, pirmkārt, nepieciešams stiprināt un apzināt cilvēka "veselo jeb gaismas daļu", lai varētu doties tālāk un dziļāk ieskatītos "traumētajā vai tumšajā ēnas daļā". Mana personīgā pieredze - gan terapeitiskā darbā, gan pašai dodoties terapeitiskos procesos, - ir gana plaša un daudzpusīga. Lai strādātu ar savām ēnas pusēm, esmu devusies nakšņot Virikutas tuksnesī, basām kājām bridusi meža upi, devusies tumsā, skanējumu meklējusi Tibetā, Meksikas ūdenskritumā un latviešu tautasdziesmās, četrreiz sviedrējusies un izdzīvojusi šamaņa pirtiņā, bungojusi un dejojusi kalnos... un vienmēr atgriežoties no pārtapšanas pateicībā pieglaudusies Latvijas zemei. 

Strādāju Skaņu istabā, kas ir "kabinets", taču mēdzu strādāt arī dabā un vasaras sezonā dodos strādāt vigvamā, Vidzemes mežu ielokā, jo ir tik daudz šķautņu un specifisku psihes mehānismu, kuri telpās un kabinetos paliek neskarti, veiksmīgi noslēpti vai nepamanīti. Personīgi pieredzot dabas dziedinošo spēku un skanējumu esmu pārliecinājusies, ka pieskaroties cilvēka "cilvēciskajai" un patiesajai dabai, un vienlaikus atrodoties dabā, terapeitiskie procesi norit īpaši un ar harmonisku atsauci, reāliem uzlabojumiem ikdienā un labizjūtā. Esmu pateicīga un iedvesmota būt blakus! 

Un esmu saviļņota ziņot, ka šoruden ir kāds ilgi gaidīts jaunums - bioenerģētiskas izpēte un diagnostika, kas ir palīginstruments klienta veselības un enerģijas noteikšanai, kas sniedz informatīvu atbalstu un palīdz atgriezties veselumā.

Uz tikšanos! 
Veselībā un veselumā!
Baiba Vanaga